ШТРАФИ

Донизу

ШТРАФИ Empty ШТРАФИ

Створювати по Lucky на тему Ср 10 Груд 2008 - 21:30

Неділя 16 листопада стане чорним днем для водіїв усієї України. Адже саме з цієї дати з усіх, чиї руки тримають кермо, будуть брати нові, у десять разів збільшені штрафи.
Відтепер мінімальний штраф буде від 51 до 85 гривень. І його доведеться платити, якщо ви не пристібнулися ременем безпеки або забули одягнути мотошолом. Такий же штраф платитимуть і пішоходи, які порушили правила дорожнього руху.
Але найбільший штраф (від 2 550 до 3 400 гривень) здеруть із того, хто наважиться сісти за кермо напідпитку.
Передбачена ще й низка інших покарань. Наприклад, за забруднення навколишнього середовища передбачений штраф для посадових осіб в сумі від 1360 до 1700 гривень. За експлуатацію автівки, що забруднює повітря, доведеться викласти від 510 до 850 гривень.
А от на пасажирів, що їздять маршрутками, чекає сюрприз. Швидше за все, всі вони матимуть сидячі місця. Адже не кожен водій маршруток захоче віддавати від 170 до 255 гривень - штраф, передбачений за перевезення стоячих пасажирів.
Крім того, автобуси, які їздять на маршруті протяжністю понад 500 км, повинні будуть мати двох (а не одного, як це буває) водіїв. В іншому разі доведеться також сплатити штраф від 170 до 225 гривень.
За порушення водіями маршруток правил зупинки під час посадки чи висадки пасажирів - штраф від 255 до 340 гривень.
Чималеньку суму - від 510 до 680 гривень - доведеться сплатити водієві, який перевозить пасажирів, але не пройшов передрейсового медичного огляду чи контролю технічного стану машини.
Тяжко з новим законом буде тим, хто любить погасати на дорогах. Бо за перевищення швидкості більш як на 20 км/год. доведеться викласти від 255 до 340 гривень, а більше як на 50 км/год. - від 510 до 680 гривень. Крім того для таких порушників передбачені громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.
За проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника - штраф від 425 до 510 гривень. Таку ж суму доведеться заплатити тим, звик під час руху балакати по телефону. Однак це не стосується тих мобільних, які обладнані технічними пристроями, що дозволяють вести розмову без допомоги рук.
Якщо автомобіль не застрахований - штраф від 425 до 850 гривень.
Судячи з того, які зміни передбачає цей закон, водіям буде несолодко. Адже окрім того, що в кілька разів зростуть штрафи, для неслухняних водіїв вигадали й інші покарання.
Варто відзначити, що штрафи будуть доповнені громадськими роботами.
Тобто тепер порушник, у вільний від роботи чи навчання час повинен буде виконувати безоплатні суспільно корисні роботи. Які саме, у законі не сказано, але зазначено, що вид робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування.
Призначатимуться вони судом на строк від 20 до 60 годин. Але працювати змусять не більш як чотири години на день. Громадські роботи не виконуватимуть інваліди І або ІІ групи, вагітні жінки, жінки, що старші 55 років та чоловіки, що старші 60 років.
За окремі порушення Правил дорожнього руху буде застосовуватись стягнення у вигляді адмінарешту. Таке покарання чекає на тих, хто повторно користується несправним транспортним засобом, у тому числі таким, що здійснює перевезення пасажирів; тих, хто хильнув перед поїздкою чарчину, прийняв лікарські препарати, що знижують увагу та швидкість реакції, або вжив наркотики.
Адмінарешт загрожуватиме і тим, хто залишив місце ДТП; тим, хто порушив правила і спричинив аварійну ситуацію чи пошкодив інші транспортні засоби, вантажі, автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди чи інше майно; а також тим, хто ухилявся від відбування громадських робіт.
Законом передбачене і тимчасове вилучення талону про проходження державного технічного огляду або ліцензійної картки на транспортний засіб. Втратити ці документи на машину може той, хто керує автівкою, що має технічні несправності.
Документи заберуть через несправні гальма, рульове управління чи тягово-зчіпний пристрій; а також через несправні фари (за темної пори доби) чи інші технічні несправності та через несвоєчасне проходження державного технічного огляду.
Тимчасово забрати ліцензійну картку можуть і при порушенні правил перевезення пасажирів чи вантажів. До цих порушень належать відсутність відмітки у дорожньому листі про проходження щозмінного передрейсового медичного огляду та перевірку технічного стану транспортного засобу, відсутність посвідчення водія відповідної категорії, а також вихід в рейс одного водія, який перевозитиме пасажирів на відстань понад 500 км.
Якщо у авто знайдуть технічні несправності, помітять, що машина не зареєстрована або не перереєстрована, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу, то такий транспортний засіб заберуть на арешт майданчик.
Таке ж покарання передбачене за керування транспортними засобами з підробленими номерами агрегатів та підробленими документами, без документів чи у нетверезому стані.
Крім того, законом передбачена фіксація порушень спеціальними технічними засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, що працюють в автоматичному режимі.
При цьому, протокол про адміністративне правопорушення не складається. Постанова про правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до відповідальності. Копії постанови та зафіксованих на фото чи відео матеріалів надсилаються порушникові протягом трьох днів з дня винесення вказаної постанови.
Особлива увага звернена на керування транспортним засобом напідпитку, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За таке правопорушення передбачено кілька покарань.
Зокрема, якщо водія у такому стані спіймали вперше, йому загрожує штраф від 2 550 до 3 400 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.
Якщо протягом року цього водія спіймають ще раз, йому загрожує позбавлення права керування на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.
За такі дії, вчиненні двічі протягом року, передбачають позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.
Позбавити без посвідчення водія можна за повторне використання несправних транспортних засобів, у тому числі тих що здійснюють перевезення пасажирів; за керування у нетверезому стані, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за відмову від огляду; за створення аварійної обстановки.
Крім того права заберуть, якщо не зупинитися на вимогу міліції, якщо порушити правила проїзду залізничного переїзду і спричинити аварійну ситуацію, або якщо порушити правила дорожнього руху і пошкодити транспортний засіб, вантаж, дорогу чи інше майно.
Два положення нового закону набувають чинності трохи пізніше.
Зокрема з 1 січня 2009 року передбачається стягнення подвійної ставки штрафу за порушення правил дорожнього руху у разі, якщо його не сплатили у встановлений термін. Крім того з 1 січня 2010 року запроваджується державна реєстрація мопедів.


Види адміністративних порушень Розмір штрафу або інші стягнення

Керування транспортними засобами, що мають технічні несправності. Сюди належать несправність гальм, рульового управління, тягово-зчіпного пристрою, фар, а також інші технічні несправності. Керування транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням або таким, що своєчасно не пройшов державного техогляду штраф від 340 до 425 гривень
Керування водіями транспортом, що використовується для перевезення пасажирів і має несправності штраф від 680 до 850 гривень
Повторне протягом року вчинення порушень позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.
Не пристібнутий ремінь безпеки або відсутність мотошолома штраф від 51 до 85 гривень
Керування транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу, а також без талону про проходження державного технічного огляду чи з талоном, що не належить цьому засобу штраф від 170 до 255 гривень
Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною п'ятою цієї статті штраф від 255 до 510 гривень, або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Експлуатація транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені або підроблені штраф від 255 до 340 гривень
Перевезення у маршрутках більшої кількості пасажирів, ніж передбачена технічною характеристикою транспортного засобу штраф від 170 до 255 гривень
Порушення маршрутками правил зупинки під час здійснення посадки чи висадки пасажирів штраф від 255 до 340 гривень
Перевезення пасажирів на автобусному маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм штраф від 170 до 255 гривень
Перевищення швидкості руху більш як на 20 кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків, правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на пішохідних переходах, а також рух тротуарами чи пішохідними доріжками штраф від 255 до 340 гривень
Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону, користування під час руху телефоном штраф від 425 до 510 гривень
Перевищення швидкості руху більш як на 50 кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху штраф від 510 до 680 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин
Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки штраф від 680 до 850 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року
Невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу штраф від 153 до 187 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців
Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні штраф від 255 до 306 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб
Порушення порядку встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв штраф від 850 до 1020 гривень з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв або без такої
В'їзд водіїв на залізничний переїзд на заборонений сигнал штраф від 340 до 425 гривень
Інші порушення правил проїзду залізничних переїздів штраф від 255 до 340 гривень
Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки штраф від 340 до 680 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин
Порушення, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна штраф від 340 до 425 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.
Ненадання транспортних засобів працівникам міліції та медичним працівникам штраф від 68 до 136 гривень
Керування без посвідчення водія, реєстраційних та інших документів, а так само без поліса (договору) обов’язкового страхування штраф від 425 до 850 гривень
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування штраф від 510 до 595 гривень
Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування штраф від 510 до 850 гривень
Порушення правил дорожнього руху пішоходами попередження або штраф від 51 до 85 гривень
Порушення правил дорожнього руху особами, що керують велосипедами, гужовим транспортом і погоничами тварин штраф від 85 до 136 гривень
Ті самі порушення у стані сп'яніння штраф від 136 до 170 гривень
Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки штраф від 170 до 255 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин
Керування транспортними засобами особами у нетверезому стані, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також відмова водія від проходження огляду на стан сп’яніння штраф від 2550 до 3400 гривень або позбавлення права керування на строк від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб
Повторне протягом року вчинення порушень позбавлення права керування на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб
Дії, вчинені двічі протягом року позбавлення права керування на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу і на інших осіб - оплатне вилучення транспортного засобу
Вживання водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до складу аптечки або призначені медичним працівником) до проведення медогляду, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб

© 2008, Українська правда - Київ
Lucky
Lucky
Відео оператор
Відео оператор

Чоловік
К-ть повідомлень : 81
Age : 42
Location : Львов
Registration date : 25.10.2007

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі